Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Etkinlik ve Duyurular
Çanakkaleli Figensoft güvenli bir eğitime temel attı
Çanakkale’de kurulan ve geliştirdiği kurumsal çözümlerle Türkiye’nin en büyük yazılım şirketleri arasında yer alan Figensoft, muhtemel bir depremde yıkılma tehlikesi olan ilköğretim okulunun yerine yenisinin yapılması için kolları sıvadı. Temeli atılan ve Eylül’de öğretime açılması planlanan okul için yaklaşık iki buçuk milyon TL harcanacak.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’nın katılımıyla gerçekleşen temel atma töreninde konuşma yapan Figensoft Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Bayraktar, "Mevcut okulun deprem tehdidinde yıkılma olasılığı nedeni ile yerine yenisinin yapılması gerekiyordu. Biz de bunun üzerine kolları sıvayarak 26 Aralık 2011 tarihinde Valimiz, Sayın Güngör Azim Tuna huzurunda okulu yapmak için protokolü imzaladık. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle zemin iyileştirme çalışmaları tamamlandı.” dedi. Figensoft’un 15. kuruluş yıldönümünde kalıcı ve büyük bir projeye imza atmaktan gurur duyduklarını belirten Bayraktar, "Tüm süreçte değerli katkıları bulunan başta Valimiz Güngör Azim Tuna, Milli Eğitim İl Müdürümüz Dr. Şaban Karataş ve Milli Eğitim İl Müdür Yardımcımız Recai Keleş olmak üzere projede katkısı bulunan herkese verdikleri destekler için teşekkür ederiz.” dedi.

Yaklaşık üç dönüm araziye sahip okul, bin metrekareye yakın taban alanı üzerinde 2900 metrekare kapalı alana sahip olacak. 18 adet dersliğiyle hizmet verecek okulda kütüphane ve bilgisayar odası da yer alacak. "Çanakkale’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz”
Toplumların gelişmesinde birinci önceliğin eğitim olduğuna dikkatleri çeken Bayraktar "Çanakkaleli bir aile olarak, doğup büyüdüğümüz bu topraklara yatırım yapmaya devam edeceğiz. Okulumuzdan çıkan öğrencilerin bir gün Türkiye’nin önemli noktalarında görmeyi diliyoruz” dedi. 

Figensoft Hakkında:
1997 yılında Çanakkale’de üç kardeş tarafından kurulan Figensoft, 2001 yılında mobil teknolojiler alanında çalışmaya başlayarak 2002 yılında kurumsal mobil teknolojilere odaklanmıştır. Android, BlackBerry, Iphone, Java, Symbian ve Windows Mobile platformlarına uygun yazılımlar üreten Figensoft, Türkiye’nin en çok tercih edilen toplu SMS servisi Posta Güvercini’nin sahibidir. Yurtdışına açılarak 2005 yılında Azerbaycan, 2009 yılında KKTC ve 2013 yılında Dubai’de şirketler açan şirketin Türkiye’deki üç büyük GSM operatörüyle, Azerbaycan’da Azercell, Dubai’de Etisalat, KKTC’de ise Kuzey Kıbrıs Turkcell ile iş ortaklıkları bulunuyor.