Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Etkinlik ve Duyurular
PaytoGo, Hisse Çoğunluğuna Money Online (MOL) tarafından yatırım yapıldığını açıkladı

MOL’den etki alanını Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya genişletmek için stratejik yatırım

ISTANBUL, Türkiye, Türkiye’nin tercih edilen önemli  mobil ödeme hizmet  tedarikçilerinden biri olan PaytoGo, Asya’nın lider online ödeme hizmetleri tedarikçisi ve MOL Global Pte. Ltd.’ye bağlı bir kuruluş olan MOL AccessPortal Sdn. Bhd. (MOL) ile hisse çoğunluğu alımına dayalı yatırım anlaşmasına vardıklarını bugün açıkladı.

PaytoGo, mobil ödeme hizmetleri sektörüne 2011’de katıldı ve bugün üç büyük Mobil Operatör Kurumsal iş ortaklığı ile Türkiye’nin önde gelen mobil ödeme sistemi tedarikçilerinden biri olarak tanınmakta. PaytoGo ,özellikle yerel online oyunseverler arasında çokça tercih edilen bir mobil ödeme hizmet tedarikçisidir.

(MOL) Money Online, Malezya, Singapur, Filipinler, Tayland, Endonezya, Hindistan, Amerika, Brezilya, Avusturalya ve Yeni Zelanda ülkelerindeki pazar varlığı ile Asya’nın online oyun piyasasında lider ödeme platform konumunda. 80 ülkedeki 680,000 fiziksel ve online ödeme kanalları ile (MOL) Money Online , ayda 5 milyondan fazla ödeme işlemi yapmakta. MOL aynı zamanda 200’ün üstünde oyun yayımcısı ile global ortaklıklar kurmuştur.

Bu yatırım PaytoGo’ya yeni teknoloji kullanımı yapabilmek ve hizmet kapasitesini arttırabilmek için sermaye sağlayacaktır. Aynı zamanda iki organizasyonun da büyüyerek Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgelerine girme planlarını destekleyecek.

PaytoGo’nun Genel Müdürü Onur Ergüney konu hakkında, "MOney Online’nın yatırımı şirketimize teknoloji üretiminde önemli bir katma değer saylayacak ve pazardaki şirket ve markalarımızı güçlendirecektir. Şirketimizn sunmuş olduğu hizmetleri global ölçeğe  taşıyarak  mevcut ürün ve hizmet yelpazemizi  artırabileceğiz. Global yayımcılar global çözümler isterler, biz de bu yayımcılara ihtiyaç duydukları platformu  bu yatırım ile  daha üst seviyede sağlıyor olacağız” dedi.

MOL Global’in Grup CEO’su Ganesh Kumar Bangah konu hakkında, "Türkiye 61 milyonun üstünde mobil telefon kullanıcısı ve %85e varan mobil telefon sahiplik oranları ile mobil ödeme sistemleri için çekici bir pazar. Ayrıca Ortadoğu ve Afrika bölgesine giriş için tanınmış/yetkili/bilinen önemli bir kapı. Büyüme fırsatları çok fazla ve Money Online bu fırsatları PaytoGo ile değerlendirmeye kararlı” dedi.