Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Etkinlik ve Duyurular
Figensoft Dörtledi
Mobil teknolojiler alanında geliştirdiği kurumsal çözümlerle Türkiye’nin en büyük yazılım şirketleri arasında yer alan Figensoft, Deloitte’un Teknoloji Fast50 Programı’nda dördüncü kez ödül aldı.

2006 yılından beri düzenlenen ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2012 Programı’na 2009 yılından beri katılan Figensoft, dördüncü defa ödül aldı. 19 Kasım’da düzenlenen törende Figensoft adına ödülü alan Figensoft Yönetim Kurulu Üyesi Binnaz Bayraktar, "Bu ödül 2001 yılında giriş yaptığımız mobil teknolojiler alanındaki çalışmalarımızın bugün ne kadar geliştiğinin güzel bir örneği.” dedi. 1995 yılında başlayan ve bugün 37 ülkede 3 ayrı program halinde oluşturulan Teknoloji Fast50 Programı’nın Türkiye’nin teknoloji alanındaki gelişimini de simgelediğini belirten Bayraktar, "Teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörlerinde yer alan şirketlerin son 5 yıldaki net satışlarındaki büyüme oranlarına göre oluşturulan liste, teknoloji pazarının önümüzdeki yıllarda da gelişmesini sürdüreceğinin göstergesidir” dedi.

Figensoft Hakkında:

1997 yılında Çanakkale’de üç kardeş tarafından kurulan Figensoft, 2001 yılında mobil teknolojiler alanında çalışmaya başlayarak 2002 yılında kurumsal mobil teknolojilere odaklanmıştır. Android, BlackBerry, Iphone, Java, Symbian ve Windows Mobile platformlarına uygun yazılımlar üreten Figensoft, Türkiye’nin en çok tercih edilen toplu SMS servisi Posta Güvercini’nin sahibidir. Yurtdışına açılarak 2005 yılında Azerbaycan ve 2009 yılında KKTC’de şirketler açan şirketin Türkiye’deki üç büyük GSM operatörüyle, Azerbaycan’da Azercell, KKTC’de ise Kuzey Kıbrıs Turkcell ile iş ortaklıkları bulunuyor.