Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Etkinlik ve Duyurular
Başarı Mobile, TEDAŞ OSOS İhalesini Kazandı
Başarı Mobile, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin Ekim 2012'de açmış olduğu "Otomatik Sayaç Okuma Sistemi" ihalesini kazanmıştır.

İhale konusu olan Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri (OSOS), sayaç verilerinin otomatik olarak uzaktan okunabilmesi, verilerin merkezi bir sisteme aktarılması, doğrulanması, eksik verilerin doldurulması, verilerin saklanması ve ilgili taraflara istenilen formatta sunulması amacıyla kurulacak olan ve gerekli yazılım, donanım ve iletişim altyapısını kapsayan bir sistemdir.

OSOS, temel olarak, ölçü noktaları ile ana kontrol merkezi arasında, çift yönlü haberleşmenin sağlandığı; sayaçlar, haberleşme üniteleri, haberleşme şebekesi ve ana kontrol merkezi donanım ve yazılımları bileşenlerinin bütünselliğinden oluşur.

Başarı Mobile, TEDAŞ’ın ihtiyacı olan bu proje kapsamında, dağıtım şirketlerince yapılması öngörülen ölçü noktaları ile çift yönlü haberleşmenin sağlanması ve alınan verilerin amaca uygun şekilde kullanılması için gerekli yazılımı geliştirecek ve donanımı tedarik edecektir. Bu yazılım ve donanımın kurulumunu yaptıktan sonra kullanımı için gerekli olan eğitimi verecek ve belirlenen garanti süresi boyunca işletilmesine destek sağlayacaktır.

Başarı Mobile Kimdir?
BAŞARI MOBİLE BİLİŞİM ÜRÜNLERİ VE HİZMETLERİ A.Ş., Türkiye’de Mobil Eğlence sektörü için kurulan ilk firmadır. Holding bünyesinde, 1998 yılında Bilişim Teknolojileri ve Mobil İnternet Servisleri departmanlarının birleşmesi ile hizmet vermeye başlamıştır. Başarı Mobile 2003’ten bu yana mobil ortamlarda katma değerli servisler ve bilişim teknolojileri alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. 170.000’in üzerinde farklı içeriği bünyesinde barındırmakta, yönetmekte ve mobil ve internet ağı vasıtasıyla içerikleri kullanıcılarına sunmaktadır. Başarı Mobile tarafından işletilmekte olan portallara yıllık ortalama 12.000.000 tekil ziyaretçi gelmektedir.

Başarı Mobile 2009 yılının başından itibaren IOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlar ve Smart TV’lere yönelik oyun ve uygulamalar geliştirmektedir. Bu içerikler Başarı Mobile’ın kendi marketi olan İndiroid’in yanı sıra dünyaca bilinen popüler uygulama marketlerinde yer almaktadır.

Başarı Mobile yürütmekte olduğu Ar-Ge çalışmaları kapsamında, Başarı Teknoloji ile birlikte KAAN Elektronik Elektrik Sayaçları’na M2M teknolojisini entegre etmiştir. Başarı Teknoloji, akıllı sayaçların üretimini yapmakta, Başarı Mobile ise uzaktan okunabilme teknolojisinin entegrasyonunu geliştirmektedir. Türkiye genelinde 4 milyondan fazla KAAN akıllı sayaç kullanılmaktadır. Ankara Cyberpark Teknoloji Geliştirme Bölgesinde 500 adet elektrik sayacı Başarı Mobile tarafından geliştirilmiş olan OSOS sistemi üzerinden uzaktan okunabilmektedir.

Firma hakkında detaylı bilgiye http://www.basarimobile.com adresinden ulaşabilirsiniz.