Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Etkinlik ve Duyurular
TÜBİTAK’ın Mobil Destekleri MOBİLSİAD Etkinliğinde Teknoloji KOBİ’leri ve Girişimciler ile Paylaşıldı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) desteklerini Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSİAD) ev sahipliğinde teknoloji KOBİ’leri ile paylaştı.

17 Temmuz 2013 tarihinde İTÜ Arı Teknokent’te gerçekleştirilen ve açılış konuşması MOBİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Kerem Alkin tarafından yapılan "Özel Sektöre Yönelik TÜBİTAK-TEYDEB Hibe Destekleri ve Mobil İletişim Sektörüne Yönelik 2013 Çağrıları Hakkında Bilgilendirme Semineri”, mobil sektörde ivme kazanmış olan yatırımları, yazılımları, katma değerli servisleri ve bu alana yönelik inovatif çalışmalarını daha da yukarıya taşımak amacıyla mobil sektörde faaliyet gösteren Teknoloji KOBİ’leri ve girişimciler adına son derece verimli geçti.

Turkcell sponsorluğunda gerçekleştirilen seminer, açılış konuşmasının ardından "TURKCELL’in Mobil Yazılım Vizyonu ve Destekleri” başlığı ile TURKCELL Terminal ve Mobil Uygulamalar Kıdemli Ürün Müdürü Sn. Görkem Çetin ve TURKCELL Eğlence ve İnteraktif Servisler Müdürü Sn. Hakan Aydın’ın sunumları ile devam etti.

TÜBİTAK – TEYDEB desteklerinin TÜBİTAK Mobil İletişim Teknolojileri Çağrı Duyuruları Sorumlusu ve Bilimsel Programlar Başuzmanı Sn. Duran Akser tarafından detaylandırıldığı seminerde, mobil sektöre yönelik hazırlanan 2013 çağrı duyuruları katılımcılar ile paylaşıldı.