Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Etkinlik ve Duyurular
MOBİLSİAD & BDDK Toplantısı 15 Mayıs’ta BDDK Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından hazırlıklarına başlanan Ödeme ve Menkul Kıymetler Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun Tasarısı Taslağı ile ilgili gelecek çalışmalara Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından da katkı verilecek olması sebebi ile, Kanun Taslağı ile ilgili görüş ve önerilerimizi BDDK’nın ilgili yetkili ve uzmanları ile yüzyüze paylaşabilmek ve mobil ödeme alanında faaliyetlerini sürdüren sektör paydaşlarını bir araya getirebilmek adına organize ettiğimiz BDDK & MOBİLSİAD Toplantısı 15 Mayıs’ta BDDK ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

Derneğimizi, MOBİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Kerem Alkin, PaytoGo Genel Müdürü Sayın Onur Ergüney, Neomobile Türkiye Direktörü Sayın Işık Uman, Mikro Ödeme Genel Müdürü Sayın Alper Akcan ve Avukat Tuğrul Sevim temsil ettiği toplantıya, operatörler adına Avea Regülasyon Hukuku ve Rekabet Direktörü Sayın Cem Akoymak, Turkcell Regülasyon Stratejileri Uzmanı Sayın Gizem Sungur ve Vodafone Mobil Finansal Servisler Kıdemli Müdürü Sayın Burhan Eliaçık katıldılar.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nu BDDK Düzenlemeler Dairesi Başkanı Sayın Müge Doyuran, Düzenlemeler Dairesi Başkan Yardımcıları Sayın Metin Çetin ve Mete Kaban ile Bankacılık Uzmanı Sayın Mehmet Sıddık Yurtçiçek’in temsil ettiği toplantıda Ödeme ve Menkul Kıymetler Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun Tasarısı Taslağı resmi olarak Derneğimiz ile paylaşıldı.